Techniek Nederland
Zoeken

Inloggen

Onze leden

bullets

Onze leden richten zich op ontwerp, advies, uitvoering, beheer en onderhoud van technische installaties. Maar ook elektrotechnische detailhandelsbedrijven en reparatiebedrijven zijn lid.

Kwaliteit en vakmanschap

bullets

Leden van Techniek Nederland staan voor kwaliteit, betrouwbaarheid en service. Of het nu gaat om een utiliteits- of infraproject, bedrijf of woning: u weet dat u vakmanschap in huis haalt.

Over Techniek Nederland

bullets

Techniek Nederland is de ondernemersvereniging van technische dienstverleners, installatiebedrijven en de technische detailhandel. Meer dan welke sector ook maken wij technische ontwikkelingen praktisch toepasbaar en daarmee maatschappelijk relevant. We vertegenwoordigen ruim 6.300 bedrijven en zijn als één van de grootste werkgeversorganisaties van Nederland een factor van betekenis.

Onze leden

bullets

Onze leden ontwerpen, leveren, installeren en onderhouden ‘slimme techniek’. Van zonnepaneel, warmtepomp, paneelbouw, badkamers en smart homes, tot snelle en veilige dataverbindingen, innovatieve verkeersoplossingen, complete technische en industriële installaties, steeds slimmere productielijnen en flexibele gebouwen. Op basis van kwaliteit, betrouwbaarheid, vakmanschap en service.

Altijd op de hoogte

bullets

Als brancheorganisatie volgt Techniek Nederland het branchenieuws op de voet. Vaak zijn wij zelf de bron van het nieuws, vanuit onze rol in belangenbehartiging of omdat we nieuwe producten of diensten voor onze leden hebben ontwikkeld.

Gerenommeerde kennispartner

bullets

Via diverse media houden wij niet alleen onze leden, maar ook andere partijen op de hoogte.
Volgt u ons ook?

UNETO-VNI: Reparatie van elektronica moet makkelijker worden

reparatie mobiel
primary

Het Europees Parlement eist dat fabrikanten reparatie van hun elektronicaproducten, zoals smartphones en koelkasten makkelijker maken. UNETO-VNI, de koepel van elektronicaketens, is het daarmee eens, maar ziet in de praktijk weinig problemen.

reparatie mobiel

Voorzitter Doekle Terpstra: ‘De bij UNETO-VNI aangesloten erkende reparatiebedrijven kunnen de huidige generatie smartphones of tablets prima repareren. Maar als fabrikanten reparatie nog makkelijker kunnen maken, zijn we daar natuurlijk voorstander van.’

Steeds meer consumenten weten de weg naar het erkende reparatiebedrijf volgens voorzitter Doekle Terpstra van UNETO-VNI te vinden. ‘Onze erkende reparatiebedrijven hebben een speciale opleiding gevolgd en bieden consumenten een gegarandeerde kwaliteit. Het is dus echt niet nodig om een smartphone of tablet bij het minste of geringste te vervangen.’

Vervangende onderdelen ruimer beschikbaar

Het Europees Parlement wil ook dat fabrikanten vervangende onderdelen ruimer beschikbaar stellen. Terpstra: ‘Dat is goed nieuws voor de consument én voor onze leden. Consumenten die een smartphone of tablet willen laten repareren, moeten verzekerd zijn van een snelle service.’

Als consumenten een apparaat toch afdanken, kunnen ze dat inleveren bij de winkel waar het is aangekocht of in de milieustraat van de gemeente. ‘Elektronica is steeds beter recyclebaar’, aldus Terpstra. ‘Veel componenten, waaronder schaarse metalen kunnen worden hergebruikt. Zo belasten we het milieu zo min mogelijk.’

Reparatie is volgens Terpstra niet in alle gevallen het beste voor het milieu. ‘Wasmachines en vriezers kun je het beste na acht jaar vervangen. Nieuwe apparaten zijn veel energiezuiniger. Je verdient de investering al in een paar jaar terug.’