Op woensdag 22 november 2023 vindt de ledenbijeenkomst Kwaliteit en Arbeidsomstandigheden weer plaats. Er worden weer interessante onderwerpen en actualiteiten besproken. We nodigen je van harte uit om bij deze inspirerende dag aanwezig te zijn.
Ochtend: arbeidsomstandigheden | 10.00 - 12.30 uur
- Werken op hoogte is één van de belangrijke oorzaken van arbeidsongevallen en uitval. Hoe kun je dat voorkomen en wat zijn de spelregels om het werk veilig op hoogte te kunnen uitvoeren? De Arbeidsinspectie gaat diverse projecten af om te kijken of er veilig gewerkt wordt op hoogte. Ben je goed voorbereid op een bezoek van de Arbeidsinspectie? Eén van onze arboadviseurs, Helen Klijnen, geeft toelichting.
- In het tweede deel van het ochtendprogramma staan we stil bij de juridische valkuilen bij de inhuur van zzp’ers. Wie is er bijvoorbeeld aansprakelijk als een zzp’er een ongeval krijgt? Advocaat Denise Bakker zet het op een rij en geeft je praktische tips.
12.30-13.15 Lunch
Middag: kwaliteit | 13.15- 15.30
- Hoe staat het met de CO-certificering? Remco van der Linden, Hoofd Techniek & Markt Techniek, maakt de balans op. Heeft de gasketelwet meer veiligheid opgeleverd en hoe ervaart Techniek Nederland de invulling van de wet? Relatiemanager Bertram Huethorst gaat in op de actualiteit en de uitdagingen van leden in de praktijk.
- Vanaf 1 januari 2024 wordt de Wet kwaliteitsborging (Wkb) van kracht. Wat wordt er van de branche verwacht en hoe wordt de wet in praktijk toegepast? Jaap Kolk, Kwartiermaker bij de Vereniging Kwaliteitsborging Nederland (VKBN) praat je bij. Volgens de WKB moet er een kwaliteitsborger toezicht houden. Arjan Kleijer, Directeur van gecertificeerd kwaliteitsborger Bylaer, vertelt over de rol van kwaliteitsborger. Heb je hier al ervaring mee? Praat mee over de do’s en don’ts.